Image

NOVAVERA İLE FRIENDS’E BİR ÖDÜL DAHA

FRIENDS Nova Vera zeytinyağları için geliştirdiği ambalaj tasarım serisi ile uluslararası Muse Design Awards’da Gold Award’ın sahibi oldu.

Tamamen yenilenen ambalaj tasarımlarında, dünyanın en iyi 6. zeytinyağı olan Nova Vera markasının yaratıcısı Bahar Alan’ın, bir kadın girişimci olarak zeytinyağı sektöründe kadın emeğine verdiği önem ve değeri markanın genel kimliğine de aktarmak için yola çıkıldı.

Ressam Hülya Özdemir’in çalışmalarından üretilen farklı zeytin çeşitlerinin özellikleriyle tasvir edilen kadın portresinin uyumunu göz önünde bulundurarak tüm ürün çeşitlerine uyarlanabilen bir tasarım yelpazesi oluşturuldu.

Tasarımda kullanılan kadın portreleri, kendilerinden üretilen yağın narin ve yumuşak aromalı ya da yoğun ve çarpıcı aromalı olmasına bağlı olarak zeytinin karakteri ile tamamen özdeşleştirildi.

Nova Vera böylece sadece ürün kalitesi ile değil, raftaki farklı tasarımlarıyla da rakiplerinden ayrışarak butik bir marka olmanın ötesine geçip, en çok satan markalardan biri oldu.

FRIENDS olarak stratejik ve yaratıcı partnerliğini üstlendiğimiz markanın bu yolculuğuna eşlik etmekten çok mutlu ve gururluyuz.

Tasarımlarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Paylaş