Novavera ile Friends’e bir ödül daha

FRIENDS Nova Vera zeytinyağları için geliştirdiği ambalaj tasarım serisi ile uluslararası Muse Design Awards’da Gold Award’ın sahibi oldu.

 

Tamamen yenilenen ambalaj tasarımlarında, dünyanın en iyi 6. zeytinyağı olan Nova Vera markasının yaratıcısı Bahar Alan’ın, bir kadın girişimci olarak zeytinyağı sektöründe kadın emeğine verdiği önem ve değeri markanın genel kimliğine de aktarmak için yola çıkıldı.

Ressam Hülya Özdemir’in çalışmalarından üretilen farklı zeytin çeşitlerinin özellikleriyle tasvir edilen kadın portresinin uyumunu göz önünde bulundurarak tüm ürün çeşitlerine uyarlanabilen bir tasarım yelpazesi oluşturuldu.

Tasarımda kullanılan kadın portreleri, kendilerinden üretilen yağın narin ve yumuşak aromalı ya da yoğun ve çarpıcı aromalı olmasına bağlı olarak zeytinin karakteri ile tamamen özdeşleştirildi.

Nova Vera böylece sadece ürün kalitesi ile değil, raftaki farklı tasarımlarıyla da rakiplerinden ayrışarak butik bir marka olmanın ötesine geçip, en çok satan markalardan biri oldu.

FRIENDS olarak stratejik ve yaratıcı partnerliğini üstlendiğimiz markanın bu yolculuğuna eşlik etmekten çok mutlu ve gururluyuz.

03.05.2021

Yeni arkadaşımız Novavera

Türkiye’nin en beğenilen, en prestijli zeytinyağı markalarından biri olan Novavera, tüm ambalaj tasarımlarının yenilenmesi ve marka iletişim çalımları için Friends’i tercih etti.

Dünyanın tüm üst düzey yarışma ve festivallerinden ödüller ve madalyalarla dönen, bu kadar başarılı bir markayla çalışacak olmaktan dolayı çok mutluyuz.

04.11.2020

Yeni Arkadaşımız Birikimevim

Faizsiz finansman sektörü her geçen gün gelişerek büyüyor. Kişilere banka kredilerinin ağır koşulları ve gittikçe artan faiz yükü karşısında kira öder gibi taksitlerle ev alma fırsatı sunan bu sektöre yepyeni ve sağlam bir oyuncu katılıyor: Birikimevim.

Friends olarak Birikimevim’e marka yaratım sürecinden itibaren hizmet vermeye başladık. Finans sektöründeki derin tecrübemiz ile iletişim çalışmalarında da destek olmaya devam etmeyi umuyoruz.

04.04.2019

Beta Tea yeni baştan

Beta Tea’nin Türk ve dünya çaylarından oluşan inanılmaz genişlikteki ürün gamını FRIENDS farkıyla yeniden tasarlamaya başladık. Özel dünya çayları serileri, meyveli çaylar, bitki çayları, sütlü çay gibi yenilikçi ve kaliteli ürünlerden oluşan Beta dünyasını daha albenili daha da etkileyici bir görünüme kavuşturmayı hedefliyoruz.

04.01.2019

Yeni arkadaşımız Funny Gıda

BİM ve diğer market zincirlerinin en önemli PL üreticilerinden Funny Gıda ile ambalaj tasarımlarını üstlenmek üzere çalışmaya başladık. Hem yeni ürün geliştirme hem de mevcut ürünlerin yeniden tasarlanmasında destek vereceğiz.

04.10.2018

YENİ ARKADAŞIMIZ HDI

Alman sigorta devi Talanx Group’un yükselen yıldızı HDI Sigorta A.Ş., Türkiye’deki reklam ve tanıtım faaliyetlerini yönetmek üzere Friends’i tercih etti.

Kasko, konut ve fredi kaza sigortalarının yanı sıra tarım, nakliyat, mühendislik sigortaları gibi farklı ve yenilikçi ürünler sunan HDI, tüketici tarafında ise hızlı tazminat ödemeleri ve prosedürdeki kolaylıkları ile biliniyor.

Friends olarak HDI’nin sektörel yolculuğuna ivme katacak stratejilerin, marka ile tüketicisi arasındaki ilişkiyi cilalayıp parlatacak fikirlerin sigortası da biz olacağız.

11.09.2015

Valeron Zorlu Center’da.

Şıklığı ve zerafetiyle ev tekstilinde modayı belirleyen markaların başında gelen Valeron Türkiye’deki ikinci mağazasını Zorlu Center’da açtı. www.valeron.com.tr.

19.06.2015

Gizzene ile dünyaya açıldık.

Bir Türk üreticisi olsa da hedefi tüm dünya olan Giz Kozmetik ile yollarımız kesişti. Paris’deki laboratuvarlarında geliştirdikleri özel formüller doğrultusunda üretilen güzellik ürünleri içi birlikte Gizzene markasını yarattık. Ayrıca firmanın bilinen Isabelle Dupont markası da sihirli dokunuşlarımızdan nasibini aldı.

22.05.2015

Otokoç rekora doymuyor.

Müşterilerimizden Otokoç Otomotiv 2014 yılını 3,4 milyar TL rekor ciroyla kapattı. Otokoç ve Birmot markalarıyla Ford, Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Jeep ve Volvo’nun satışını yapan Avis, Budget ve yeni eklenen Zipcar markalarıyla araç kiralama sektörünün lideri olan Otokoç Otomotiv yoluna büyüyerek devam ediyor. Bu yürüyüşte yanlarında olmaktan gurur duyuyoruz.

03.03.2015

İlk 100 tamam. Sıra…

FRIENDS 5 yıl önce sıfırdan başladığı macerasında yeni bir bölüme başladı. İlk kez değerlendirmeye alındığımız 2013 yılı verilerine göre Nielsen Türkiye 2013’ün En Büyük Bağımsız Reklam Ajansları sıralamasına 57. sıradan giriş yaptık. Çok uzun yıllardır sektörde olan birçok ajansın arasından sıyrılarak elde ettiğimiz bu başarı bizim için yepyeni bir başlangıç. Gelecek için gözümüz ve hedefimiz yükseklerde.

02.02.2014

Tam Yaptık, Çok Beğendiler.

Kemal Kükrer için hazırladığımız televizyon kampanyamız, Marketing Türkiye okuyucuları tarafından en beğenilen 3. kampanya olarak seçildi. Sirke, sos ve turşu ana gruplarına yönelik 3 filmden oluşan kampanyamız yayına girdiği ilk günden bu yana hem reklam hem de gıda sektöründen beğeni toplamaya devam ediyor. Kampanya hakkında ayrıntılı bilgiye ve filmlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

15.11.2013

Yeni markamız Valeron.

Türkiye’nin en büyük ve en önemli kuruluşlarından Zorlu Holding ile, özellikle Zorlu Tekstil’e ait bir çok projede birlikte çalışıyorduk. Bu uzun süreli arkadaşlığımız nihayet grubun en özgün markalarından biri olan Valeron ile mutlu bir evliliğin kapılarını açtı. Yenilikçi, sıradışı ve üstün kaliteli ürünler ile bir uluslararası ev tekstili markası olan Valeron’un tam hizmet ajansı artık Friends. Valeron adına yaptığımız tüm çalışmaları buradan görebilirsiniz.

02.09.2012

HABER ARŞİVİ

  •